TARIHÇE

Odamız 01.04.1990 tarihinde Maliya Bakanlığı Yetkiileri tarafından atanan müteşebbis yönetim kurulu üyeleri Sn. Şimşek AKPINAR, Sn. M.Zeki AKAL, Sn. Ö.Güven AYIK, Sn. Zekeriya PALA ve Sn. M.Lütfü ÖNDER'in teşebüsleri ile bu ilk yönetim kurulu üyeleri 14.05.1990 tarihinde alınan mazbata ile oda kuruluş çalışması başlatmışlardır.

Yapılan ilk toplantıda Muhasebeciler Derneği'nin faaliyet gösterdiği Çaykara İş Merkezi 3. Kat 307 nolu ofis dernek yöneticileriyle görüşülerek Erzurum Serbest Muhasebeciler ve Mali Müşavirler Odası'na devredilmesi sağlanmış ve oda faaliyetine başlamıştır.

Müteşebbis heyet kuruluş çalışmalarını çok kısa sürede sonuçlandırarak 27.05.1990 tarihinde ilk genel kurulunu yapma başarısını göstermişlerdir.

Oda kuruluşundan itibaren faaliyetlerini 10 yıl süreyle Çaykara İş Merkezindeki ofiste, 10 yıla yakın süreyle Mumcu Caddesinde Erzurum Ticaret Odasının mülkiyetinde olan binanın 5. katında faaliyetini sürdürmüş olup; 22.Haziran.2010 Salı Gününden itibaren Türmob Genel Başkanı Sn. Dr. Masum TÜRKER in katılımıyla açılışı gerçekleştirilerek hizmete giren, mülkiyeti Erzurum Serbest Muhasebeci Mali Müşavirler Odasına ait olan hizmet binasında faaliyetini sürüdümektedir...